​Elon Musk kishte fshehurazi një tjetër fëmijë - tani janë 11 prej tyre

Mediale Vip

​Elon Musk kishte fshehurazi një tjetër fëmijë - tani janë 11 prej tyre

Më: 23 qershor 2024 Në ora: 21:01
​Elon Musk kishte fshehurazi një tjetër fëmijë - tani janë 11 prej tyre

Miliarderi Elon Musk është bërë serish baba dhe ka fëmijën e tij të tretë me punonjësen e Neuralink Shivon Zilis në fillim të këtij viti.

Sipas Bloomberg, ende nuk dihet emri dhe gjinia e foshnjës ndërkohë që kreu i Tesla-s aktualisht ka 11 fëmijë.

Miliarderi dhe 38-vjeçarja Zilis kanë binjakët Strider dhe Azure, të cilët janë lindur në nëntor 2021.

Foshnjat mbërritën vetëm një muaj para lindjes së vajzës së Exa Dark Sideræl, të quajtur Y, të cilën Musk dhe Grimes e patën me ndihmën e një nëne surrogate. Musk gjithashtu ka djem të quajtur Techno Mechanicus dhe X AE A-XII me Grimes.

Ai kishte binjakë Griffin dhe Vivian me ish-gruan e tij Justine Musk në vitin 2004, dhe trenjakë Kai, Saxon dhe Damian dy vjet më vonë.

Son Nevada, i cili u lind në vitin 2002, vdiq menjëherë pas lindjes për shkak të sindromës së vdekjes së papritur të foshnjave. "Djali im i parëlindur vdiq në krahët e mi. Ndjeva rrahjet e zemrës së tij", tha Musk më herët.

Musk nuk e ka fshehur kurrë se dëshiron një familje të madhe dhe në vitin 2022 deklaroi: “Ulja e natalitetit është rreziku më i madh me të cilin përballet qytetërimi deri më tani”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat