Kryetari  Bahtiri në mbështetje të pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës - Bota Sot
Kryetari  Bahtiri në mbështetje të pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Mitrovica

Kryetari  Bahtiri në mbështetje të pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Nga: F.B Më: 14 janar 2019 Në ora: 14:55
Agim Bahtiri

Kryetari i komunës së Mitrovicës Agim Bahtiri, ka shprehur të hënën  mendimin e tij për Gjykatën Speciale, lidhur me rastin  e gjykimit të luftëtarëve të Ushtrisë sonë të cilën me çdo gjë u munduan ta mbrojnë atdheun e tyre.

Kryetari Bahtiri, tha se me të vërtet lufta jonë ishte e pastër dhe e drejt me qëllim që një ditë të dalim faqebardhë.

Ai shtoi, së është i  sigurt se kjo luftë e shenjtë do të mbrohet nga Samiu dhe Remi,  por edhe nga cilido pjesëtar i UÇK-së që do të kërkohet të gjykohen atje, shtoj ndër të tjerash kryetari Bahtiri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...