Agim Bahtiri: Do të ketë luftë nëse preket Mitrovica - Bota Sot
Agim Bahtiri: Do të ketë luftë nëse preket Mitrovica

Mitrovica

Agim Bahtiri: Do të ketë luftë nëse preket Mitrovica

Më: 4 shkurt 2019 Në ora: 18:26
Agim Bahtiri

Kryetari Agim Bahtiri, në tubimin për të shënuar 19 vjetorin e masakrës së natës ndërmjet 3 dhe 4 shkurtit të vitit 2000, që ndodhi në veri, ka thënë se nësë preket qyteti i Mitrovicës, do të ketë luftë.

Komuna e Mitrovicës në bashkëpunim me Këshillin për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut kanë organizuar një tubim për të shënuar 19 vjetorin e masakrës ku humbën jetën 10 persona dhe janë plagosur 25 të tjerë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...