Rinia e PDK-së me ekspozitë kundër keqmenaxhimit në Mitrovicë - Bota Sot
Rinia e PDK-së me ekspozitë kundër keqmenaxhimit në Mitrovicë

Mitrovica

Rinia e PDK-së me ekspozitë kundër keqmenaxhimit në Mitrovicë

Më: 9 qershor 2019 Në ora: 15:37
Rinia e PDK-së me ekspozitë kundër keqmenaxhimit në Mitrovicë

Rinia Demokratike e Kosovës në Mitrovicë, përmes një ekspozite të organizuar sot në këtë qytet, ka prezantuar sic thanë ata disa nga shkeljet dhe dështimet e shumta të qeverisë lokale në Mitrovicë.

Arian Tahiri, kryetar i Rinisë Demokratike në Mitrovicë, potencoi problemet rreth punësimit, infrastrukturës, sportit, etj, për të cilat tha se janë dështime dhe probleme të mëdha  me të cilat ballafaqohen qytetarët e Mitrovicës

Tahiri: Kemi pasqyruar dështimet dhe problemet

“Këtu përmes ekspozitës ne kemi pasqyruar dështimet dhe problemet me të cilat ballafaqohen qytetarët e Mitrovicës, duke filluar nga problemet infrastrukturore, pastërtia, por edhe problemet e mëdha në komunën e Mitrovicës. Me theks të veçantë kemi informacione për problemet apo defektet e mëdha në punësimet të cilat ndodhin, gjithashtu problemet tjera janë edhe problemi I sportit”, ka thënë Tahiri.

Ndërkaq, Donijet Bislimi, shef i grupit parlamentar të PDK-së në Kuvendin komunal të Mitrovicës, theksoi se përmes këtij aksioni simbolik, kundërshtohet keqmenaxhimi i madh që po ndodhë në qytetin e Mitrovicës.

Sipas tij, Mitrovica që dikur njihej si një qytet akademik, pastaj njihej edhe emblemë e kulturës, artit dhe sportit, sot është degraduar dhe ndodhet në gjendje të mjerueshme.

Bislimi: Po kundërshtojmë keqmenaxhimin e madh

“Kemi dalur në këtë aksion simbolik për të kundërshtuar keqmenaxhimin e madh i cili po ndodhë në qytetin e Mitrovicës. Qyteti i Mitrovicës ka qenë emblemë e rezistencës kombëtare shqiptare, poashtu emblemë e kulturës, artit, sportit, intelektualizmit, ka qenë qytet akademik dhe është degraduar e ka ardhur në këtë gjendje për shkak të keqmenaxhimit, konkretisht të kryetarit të komunës dhe ekzekutivit”, sqaroi Bislimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...