Qytetarët e veriut optimistë pas zgjedhjeve

Mitrovica

Qytetarët e veriut optimistë pas zgjedhjeve

Më: 6 tetor 2019 Në ora: 09:16
Qytetarët e veriut të Mitrovicës

Qytetarët e veriut të Mitrovicës janë shprehur optimistë në lidhje me ardhmërinë e tyre, si dhe bashkëjetesës me shqiptarët pas këtyre zgjedhjeve.

Derisa njëri nga qytetarët me emrin Momçillo, tha se ka ardhur të votojë për një të ardhme më të mirë, tjetri me emrin Dragan Spiriq, u shpreh se pas këtyre zgjedhjeve do të bëhet më mirë për shqiptarët dhe serbët së bashku.

Momçillo: Do votoj për të ardhmen

“Kam ardhur të votoj për ardhmërinë time”, tha ai.

Spiriq: Do bëhet mirë besoj për të gjithë

“Mendoj se do të bëhet mirë si për shqiptarët ashtu edhe për serbët”, theksoi Spiriq.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat