Albin Kurti shkon për ngushëllime në Mitrovicë

Mitrovica

Albin Kurti shkon për ngushëllime në Mitrovicë

Më: 28 gusht 2021 Në ora: 22:07
Albin Kurti në Mitrovicë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti bashkë me ministrin Faton Peci sot kanë qëndruar në qytetin e Mitrovicës.

I pari i qeverisë ka qenë i shoqëruar edhe nga kandidati për kryetar në pjesën veriore të Mitrovicës, Erden Atiq.

Kurti ka shkuar për ngushëllime në familjen e Dua Miftarit, vogëlueshja e cila vdiq javën e kaluar.

Në publikimit e fotografive të familjes Miftari nga pritja e kryeministrit Kurti, vërehet mungesa e kryetarit të komunës Agim Bahtiri dhe kryetarit të degës së VV-së, Faruk Mujka.

Mirëpo duket që kryeministri Kurti ka zgjedhur ta shoqërohet ministri Peci dhe kandidati për kryetar të pjesës veriore të Mitrovicës Erden Atiq.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat