Qytetarët në Mitrovicë presin në radhë, por jo për të votuar

Mitrovica

Qytetarët në Mitrovicë presin në radhë, por jo për të votuar

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 09:54
Mitrovicë

Qyteti i Mitrovicës njihet për pereca.

Ajo janë pjesë e pandashme e tyre çdo mëngjes.

Edhe në këtë të dielë, ani pse Kosova po voton, qytetarët e kësaj pjese kanë vendosur që ta përfundojnë obligimin për blerjen e perecave në këtë qytet.

Tradita e tyre vazhdojë edhe sot.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat