Asfalt midis parkut të Mitrovicës

Mitrovica

Asfalt midis parkut të Mitrovicës

Më: 25 tetor 2021 Në ora: 21:11
Foto ilustrim

Të dielën në mes të parkut në qytetin e Mitrovicës është shtruar asfalt.

Për këtë veprim, zyrtarët komunal thonë se nuk kanë qenë në dijeni.

Drejtori i Shërbimeve Publike dhe Infrastrukturës, Naser Muja, përmes telefonit i tha televizionit se kompania e cila e asfaltoi këtë pjesë, kishte leje vetëm për devijimin e ujërave të zeza dhe ujësjellësit.

E lidhur me këtë veprim, tani Inspektorati në Mitrovicë po paralajmëron edhe masa ndëshkuese ndaj kompanisë.

Betonizimin e kësaj ane po e kundërshton edhe shoqëria civile.

Sipas tyre shkatërrimi i natyrës po bëhet për interesa vetanake.

Klan Kosova ka tentuar të kontaktojë kompaninë “Baruti Group”, mirëpo të njëjtit nuk ishin të qasshëm gjatë ditës.
 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat