Konfirmohet identiteti i tre aktivistëve të ndaluar të AKR-së në Mitrovicë - Bota Sot
Konfirmohet identiteti i tre aktivistëve të ndaluar të AKR-së në Mitrovicë

Mitrovica

E martë, 16 tetor 2018

Konfirmohet identiteti i tre aktivistëve të ndaluar të AKR-së në Mitrovicë

Më: 19 nëntor 2017 Në ora: 17:48
Agim Bahtiri

Është konfirmuar identiteti i tre aktivistëve të AKR-së të ndaluar nga Policia e Kosovës në qendrën e votimit në Zhabar të Mitrovicës.

Të ndaluarit janë Blerim Bekteshi, Amir Sahiti dhe Ismajl Shabani.

Merret vesh se Amir Sahiti, është djali i Lutfi Sahitit, nga Gushavci, i cili sot e ka shoqëruar në votim kandidatin e AKR-së për kryetar komune, Agim Bahtiri. Ndërsa Ismajl Shabani, ka qenë kandidat i AKR-së për ansamble komunale.

Personi në anën e djathtë të Agim Bahtirit, është Lutfi Sahiti, babai i të ndaluarit, Amir Sahiti.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test