Rakiq: Nuk ka hapje të urës në Mitrovicën e Veriut - Bota Sot
Rakiq: Nuk ka hapje të urës në Mitrovicën e Veriut

Mitrovica

E martë, 16 tetor 2018

Rakiq: Nuk ka hapje të urës në Mitrovicën e Veriut

Më: 30 janar 2018 Në ora: 14:32
Goran Rakiq

Goran Rakiq, kryetar i komunës së Mitrovicës së Veriut dhe kryetar i Listës Serbe, ka deklaruar sot se nuk ka ndonjë hapje të urës kryesore në Mitrovicë, ashtu siç kanë raportuar mediat shqipe.

“Është lajm i rremë dhe dezinformatë e mediave shqiptare për të provokuar dhe minuar destabilizimin në veri të Kosovës dhe për të sjellë trazira në mesin e popullatës serbe”, tha ai për median serbe.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test