Sot pa rrymë disa fshatra të Mitrovicës - Bota Sot
Sot pa rrymë disa fshatra të Mitrovicës

Mitrovica

E premte, 16 nëntor 2018

Sot pa rrymë disa fshatra të Mitrovicës

Nga: Bota Sot Më: 10 shkurt 2018 Në ora: 09:49
Foto ilustrim

KEDS ka njoftuar për orarin e ndërprerjes së energjisë elektrike gjatë ditës së sotme në Mitrovicë.

Njoftimi i plotë:

Mitrovicë
Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta
1.

Më 12.02.2018 në TS 35/10 kV Mitrovica II do të ndërprehet:

• Dalja 10 kV Shipoli (Kodi: 71075001) prej orës 10:00 deri në ora 16:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Shipol. Vaganicë, Vernicë dhe Pirq.
Arsyeja e ndërprerjes: Vendosjen e kabllos bistek 10 kV nëpër shtylla të reja të tensionit të mesëm dhe lëshimin në punë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test