Momente të pabesueshme në betejën për jetë a vdekje - Bota Sot
Momente të pabesueshme në betejën për jetë a vdekje

Ndryshe

Momente të pabesueshme në betejën për jetë a vdekje

Më: 8 mars 2019 Në ora: 21:09
Momenti i luftës në ajër midis grabitqarëve dhe presë

Këto fotografi të pabesueshme tregojnë momente të mrekullueshme akrobatike të çitave për të kapur një impala “fluturuese”.

Jeffrey Wu, një fotograf profesionist nga Torontoja e Kanadasë, kapi momentin e luftës në ajër midis grabitqarëve dhe presë vetëm pak sekonda përpara se impala të kapej nga felini i madh në rezervatin kombëtar Masai Mara në Kenia.

Jeffrey, 53-vjeçar, bëri fotografitë më 22 shkurt.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...