Rrihet keq në mes të rrugës se ishte transgjinore - Bota Sot
Rrihet keq në mes të rrugës se ishte transgjinore

Ndryshe

Rrihet keq në mes të rrugës se ishte transgjinore

Më: 15 prill 2019 Në ora: 17:26
Pamje nga video

Një transgjinore është rrahur keq nga disa të rinj në Dallas të Teksasit SHBA.

Sulmi ndaj 23-vjeçares Muhlaysia Booker ndodhi në mes të rrugës.

Agresorët përdornin fjalë fyese dhe homofobike ndaj saj, ndërkohë që e shtrinë në tokë duke e goditur me shkelma.

Policia ka nisur hetimet për këtë ngjarje që ndodhi në një parking.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...