Dita Ndërkombëtare e Përqafimit - Bota Sot
Dita Ndërkombëtare e Përqafimit

Ndryshe

Dita Ndërkombëtare e Përqafimit

Më: 21 janar 2020 Në ora: 07:17
Ilustrim

Sot është Dita Ndërkombëtare e Përqafimit dhe lirisht përqafoni të gjithë ata që doni dhe zbukurojani kështu ditën.

Ky kontakt i ngrohtë njerëzor ka një faktor shumë pozitiv psikik dhe fizik.

Edhe pas një dite shumë të vështirë, përqafimi me siguri se do t’iu ndihmojë.

Ditën Ndërkombëtare të Përqafimit e shpalli më 1986 Kevin Zaborney, të cilin sot e quajnë edhe si “ambasador i përqafimit”.

Është provuar se përqafimet ndikojnë pozitivisht në shëndetin tuaj. Pra, mos hezitoni dhe përqafoni të dashurit tuaj çdo ditë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat