59 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 7 në gjendje më të rëndë

Peja

59 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 7 në gjendje më të rëndë

Më: 9 nëntor 2020 Në ora: 08:32
Ilustrim

59 pacientë të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës.

Nga Spitali kanë bërë të ditur se 52 pacientë janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi. Ndërkaq 7 pacientë janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

Gjatë vikendit të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 540 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësor dhe nga këta 66 pacientë janë̈ shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat