Fundosen biznese dhe shkatërruan familje, mbërrijnë në gjykatë fejdexhinjtë e Shkodrës - Bota Sot
Fundosen biznese dhe shkatërruan familje, mbërrijnë në gjykatë fejdexhinjtë e Shkodrës

Shkodra

Fundosen biznese dhe shkatërruan familje, mbërrijnë në gjykatë fejdexhinjtë e Shkodrës

Më: 16 mars 2019 Në ora: 12:11
Ilustrim

Mbërrijnë në gjykatën e Shkodrës 12 të arrestuarit e operacionit “Maranaj” që zbuloi një skemë fajdesh që funksiononte prej vitesh në këtë qytet.

'Ditën në punë, natën në burg', ja dënimi i çuditshëm i gjykatës
Të gjithë kane mohuar akuzat dhe do kërkojnë në gjykate që të lirohen. Ata u arrestuan nga policia pasi akuzohen se ushtronin veprimtari të paligjshme të dhënies së parave hua me një përqindje që varionte nga 3-20% siç bën të ditur prokuroria e Shkodrës.

Nëse nuk kthehej shuma e huas, personat e përfshirë në skemë sekuestronin makinat dhe pronat e personave që kishin marrë borxhin.

Nga ky operacion u sekuestruan toka, dyqane dhe 500 mijë euro cash

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...