Fajdet në Shkodër, arrest me burg për dy djemtë e ish-prefektit - Bota Sot
Fajdet në Shkodër, arrest me burg për dy djemtë e ish-prefektit

Shkodra

Fajdet në Shkodër, arrest me burg për dy djemtë e ish-prefektit

Më: 26 mars 2019 Në ora: 12:04
Paulin Radovani

Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën arrest me burg në mugesë për dy djemtë e ish-prefektit e Shkodrës Paulin Radovani, të cilët ndodhen jashtë vendit.

Ndërsa për ish-prefektin, gjykata dha masën e ndalimit për t’u larguar jashtë shtetit dhe detyrim paraqitje.

Radovani ishte personi që "çmontoi" skemën e fajdeve në Shkodër. 

Pasi ai denoncoi fenomenin në polici, Prokuroria nisi një procedim penal në fund të janarit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...