Shkodra përkujton 4 dëshmorët e 2 prillit, Basha i pranishëm në ceremoni - Bota Sot
Shkodra përkujton 4 dëshmorët e 2 prillit, Basha i pranishëm në ceremoni

Shkodra

Shkodra përkujton 4 dëshmorët e 2 prillit, Basha i pranishëm në ceremoni

Më: 2 prill 2019 Në ora: 10:54
Lulzim Basha

Shkodra përkujton sot demonstratën antikomuniste të 28 viteve më parë, ku mbeten të vrarë katër dëshmorët e demokracisë, Arben Broci, Bujar Bishanaku, Nazmi Kryeziu dhe Besnik Ceka.

Në ceremoninë përkujtimore për 2 prillin veç pushtetit lokal dhe të afërmëve të dëshmorëve të demokracisë marrin pjesë përfaqësuesit më të lartë të Partisë Demokratike me në krye Lulzim Bashën.

Ceremonia nisi me vendosjen e kurorave me lule në Memorialin e 2 Prillit 1991.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...