Zgjerohet aksioni, 12 prej të arrestuarve në Shkodër janë gra

Shkodra

Zgjerohet aksioni, 12 prej të arrestuarve në Shkodër janë gra

Më: 13 tetor 2022 Në ora: 10:27
Foto ilustrim

Detaje të reja nga aksioni i policisë një ditë më parë në Shkodër, ku janë sekuestruar rreth 100 kg kanabis dhe jane arrestuar 15 persona.

Mësohet se 12 prej të arrestuarve janë gra nga qytete të ndryshme të Shqiperisë, të cilat punonin në mjedisin e krijuar si laborator per kultivimin dhe me pas perpunimin e kanabisit.

Tre persona te tjere dyshohen si autoret e ngritjes së laboratorit të droges.

Nje pjese e sasise se kanabisit të sekuestruara ishte në proces tharje, ndersa pjesa tjeter ne procesin e kultivimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat