Shkodër, marshim për kancerin e gjirit - Bota Sot
Shkodër, marshim për kancerin e gjirit

Shkodra

Shkodër, marshim për kancerin e gjirit

Më: 28 tetor 2016 Në ora: 20:07
Marshimi për kancerin e gjirit

Në Shkodër u zhvillua një marshim sensibilizues në mbyllje të fushatës për informimin dhe ndërgjegjësimin e grave dhe vajzave për parandalimin e kancerit të gjirit.

Në këtë marshim morri pjesë edhe ambasadori i SHBA-së, Donald Lu.

Sipas të dhënave zyrtare, në Shqipëri janë diagnostikuar vitet e fundit rreth 500 raste të reja të grave të prekura nga kanceri i gjirit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat