Nderohen viktimat e komunizmit - Bota Sot
Nderohen viktimat e komunizmit

Shkodra

E premte, 19 tetor 2018

Nderohen viktimat e komunizmit

Më: 24 shtator 2017 Në ora: 08:16
Viktimat e komunizmit

Fondacioni "Nik Zef Beqi” me qendër në New York dhe Komisioni për Drejtësi dhe Paqe në Shkodër përkujtuan sot 16 Martirët e Demokracisë të fshatit Mali Kolaj në Velipojë.

Në nderim të tyre, në fshat është ngritur një përkujtimore me kontributin e shqiptarëve të Amerikës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test