Grabitja në Tepelenë, reagon policia: Ishin të pamaskuar

Shqipëria

Grabitja në Tepelenë, reagon policia: Ishin të pamaskuar

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 13:16
Ilustrim

Policia ka dhënë detaje të reja në lidhje me grabitjen e ndodhur në fshatin Luzat të Tepelenës, ku janë grabitur 2 milionë lekë.

Sipas uniformave blu, është grabitur banesa e Alim Muhos, ndërsa grabitësit nuk kanë qenë të maskuar dhe as të veshur si policë.

Policia e Tepelenë/Informacion paraprak

Rreth orës 00:20 të datës 28.11.2021, shtetasi A. M., 68 vjeç, banues në fshatin Luzat, Tepelenë, ka njoftuar se rreth orës 21:45 të datës 27.11.2021, në banesën e tij kanë shkuar tre shtetas të paidentifikuar (të pamaskuar dhe të paarmatosur), të cilët i kanë marrë shumën 200.000 lekë të reja.

Shtetasi A. M. ka kallëzuar para shërbimeve të Policisë se ka qenë i vetëm në banesë dhe tre personat e paidentifikuar nuk kanë ushtruar dhunë mbi të.

Menjëherë pas marrjes së njoftimit në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë.

Grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve, si dhe për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat