Balla uron kancelarin e ri të Gjermanisë Olaf Scholz

Shqipëria

Balla uron kancelarin e ri të Gjermanisë Olaf Scholz

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 13:03
Taulant Balla

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka uruar kancelarin e ri të Gjermanisë Olaf Scholz, i cili mori në Bundestag mbështetjen e 395 deputetëve.

Përmes një postimi në rrjetin social facebook Balla deklaron se pas Willy Brandt, Helmut Schmidt dhe Gerhard Schröder, tashmë Scholz është kancelari i katërt socialdemokrat në historinë e Gjermanisë.

Kujtojmë që Taulant Balla është dhe Kryetar i Grupit të Miqësisë Shqipëri-Gjermani në Kuvendin e Shqipërisë.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Berlin, Urimet më të mira Kancelarit Olaf Scholz, i cili mori në Bundestag mbështetjen e 395 deputetëve. Pas Willy Brandt, Helmut Schmidt dhe Gerhard Schröder, tashmë Scholz është kancelari i katërt socialdemokrat në historinë e Gjermanisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat