Majlinda Bregu presidente? Ja si përgjigjet Elisa Spiropali

Shqipëria

Majlinda Bregu presidente? Ja si përgjigjet Elisa Spiropali

Më: 15 prill 2022 Në ora: 22:04
Elisa Spiropali dhe Majlinda Bregu

Mbrëmjen e sotme ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, është vendosur para disa emrave të cilët mund të propozohen për President të vendit.

Një prej tyre ishte dhe Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal Majlinda Bregu, për të cilën Spiropali u shpreh se është një zonjë me “hijeshi dhe njohuri perëndimore”, duke mos komentuar më gjatë.

“Unë nuk mund të jap komente, nuk mund të them. Por, në zonjë me hijeshi me njohuri perëndimore”, tha Spiropali te “Zona e Lirë”.

Më tej ministrja shtoi se për president duhet gjetur një figurë e cila do të bëjë krenar shqiptarët dhe t’i dëgjohet fjala.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat