Zjarr në linjën e tensionit të lartë në Zhupan të Fierit

Shqipëria

Zjarr në linjën e tensionit të lartë në Zhupan të Fierit

Më: 20 maj 2022 Në ora: 00:18
Zajrr në Fier

Ndezja e një zjarri për djegien e mbeturinave ka rrezikuar banorët e fshatit Zhupan këtë mbrëmje në Fier.

Flakët kanë përfshirë kabullin e tensionit të lartë që ndodhej mbi urën ku po digjeshin mbetjet.

Aktualisht, është ndërprerë energjia elektrike në zonë, ndërkohë që forcat zjarrfikëse po punojnë për shuarjen e zjarrit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat