Serena Williams luan serish në edicion provokues - Bota Sot
Serena Williams luan serish në edicion provokues

Tenis

Serena Williams luan serish në edicion provokues

Më: 15 janar 2019 Në ora: 18:43
Serena Williams

Serena Williams mposhti gjermanen Tatiana Maria në Open Australian. Vëmendje e veçantë iu kushtua kostumit të saj në të cilën ajo u shfaq në fushën e tenisit.

Në fakt, Serena kishte veshur me triko ngjyrë të gjelbër dhe me çorape të zeza.

Publiku pati mendime të ndara rreth veshjes së saj, por shumica e vlerësuan zgjedhjen e tenistes së njohur.

Williams kishte irrituar vitin e kaluar presidentin e Shoqatës franceze të tenisit, Bernard Giudicelli, kur ajo u shfaq në Roland Garros në triko të zezë që shumë prej tyre i përkujtuan kostumet gruaja-mace.

Ai deklaroi se rroba të tilla janë të papërshtatshme dhe se nuk do t’i tolerojë më në terren.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...