Sfidë për trofeun në turneun Masters të Sinsinatit - Bota Sot
Sfidë për trofeun në turneun Masters të Sinsinatit

Tenis

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Sfidë për trofeun në turneun Masters të Sinsinatit

Më: 19 gusht 2018 Në ora: 17:02
Tenisja Simona Halep

 

Tenisja rumune Simona Halep dhe ajo holandeze Kiki Bertens janë dy finalistet e turneut Masters të Sinsinatit, në kërkim të trofeut që zhvillohet në fushat me çement. Halep, numri 1 në botë, mundi në gjysmëfinale 2-0 (6-3, 6-4) bjellorusen Arina Sabalenka, në një ndeshje pa histori dhe të dominuar nga tenistja rumune.

Më e bukur gjysmëfinalja tjetër, ku Bertens iu desh seti final për të mundur 2-1 me përmbysje çeken Petra Kvitova (3-6, 6-4, 6-2) dhe për herë të parë del në finalen e këtij turneu. Halep konsiderohet si pretendente, pasi vjen nga triumfi në turneun e Montrealit dhe finaliste një vit më parë në Sinsinati.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test