Reagon familja e Haki Imerit pas deklaratës së Lutfi Hazirit se LDK-së i takon Presidenti: Shteti nuk lihet në dorën e kapadaive

Aktuale

Reagon familja e Haki Imerit pas deklaratës së Lutfi Hazirit se LDK-së i takon Presidenti: Shteti nuk lihet në dorën e kapadaive

Nga: G.B Më: 26 nëntor 2020 Në ora: 10:01
Lutfi Haziri

Familja e Haki Imerit ka reaguar pas deklaratës së Lutfi Hazirit se LDK duhet ta marrë postin e presidentit dhe për këtë thonë se ai ka të drejtë.

Përmes një postimi në Facebook, familja ka thënë se ky post nuk u takon partive minoritare, partive fisnore, të cilat janë në shpërbërje e sipër, përcjell Bota sot.

Më tej, ajo ka thënë se LDK duhet sa më parë të na bind se shteti nuk lihet në dorën e kapadaive të cilët njërën këmbë e kanë afër burgut e tjetrën në burg.

Familja Imeri ka thënë se duhet shkuar në zgjedhje pasi kjo është zgjidhja.

Postimi i plotë:

z.Lutfi Haziri ka të drejtë kur kërkon se LDK-ja duhet ta marrë Presidentin dhe kështu duhet të bëjë...

Si partia më e madhe dhe më vjetër nëse do të dominojë skenën politike duhet të mendojë realisht se ky post nuk u takon partive minoritare, partive fisnore, të cilat janë në shpërbërje e sipër...

LDK-ja duhet sa më parë të na bind se shteti nuk lihet në dorën e kapadaive të cilët njërën këmbë e kanë afër burgut e tjetrën në burg...

Mbështesim mendimin e z.Lutfi Haziri se LDK-se i takon Presidenca...

Ecim në zgjedhje se për shëndetin politik të Kosovës kjo është zgjedhja ....

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat