PDK jep sinjale se Vlora Çitaku mund të jetë pjesë e listës për deputet

Aktuale

PDK jep sinjale se Vlora Çitaku mund të jetë pjesë e listës për deputet

Më: 14 janar 2021 Në ora: 13:39
Vlora Çitaku

Në Partinë Demokratike kanë dhënë sinjale se Vlora Çitaku mund të jetë pjesë e listës për deputet.

I pyetur në një konferencë për media, kandidati për kryeministër nga ky subjekt, Enver Hoxhaj ka thënë se Vlora Çitaku është pjesë e pandashme e PDK-së.

“Vlora Çitaku është pjesë e PDK-së dhe është pjesë e pandashme e saj sikurse unë”, ka thënë ai.

Ai thotë se varet tashmë nga vullneti personal i Çitakut.

“Një pyetje të tillë mund të ma bëni vetëm mu a e keni thirrë Enver Hoxhaj, se kush do të jetë pjesë e listës më së paku Vlora ka nevojë për një ftesë të tillë, varet prej vullnetit individual, debatin që e kemi pas brenda PDK-së ne e kemi qartësinë e plotë ka lidership që është për ekzekutiv ka lidership për legjislativ, të gjithë do të jenë në fushatë”, ka shtuar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat