Ish-këshilltari: Mos u habitni nga sjellja e KQZ-së, ja pse e duan ndalimin e Albin Kurtit

Aktuale

Ish-këshilltari: Mos u habitni nga sjellja e KQZ-së, ja pse e duan ndalimin e Albin Kurtit

Nga: A.Zh Më: 21 janar 2021 Në ora: 22:07
Albin Kurti

Elvis Hoxha, ish-këshilltar i Albin Kurtit, ka reaguar pasi këtij të fundit i është ndaluar kandidimi në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Hoxha ka thënë se nuk duhet habitur nga sjellja e KQZ-së dhe Gjykatës Kushtetuese, duke akuzuar ato se po duan dëmtimin e përfaqësimit të sovranitetit popullor.

Sipas tij, Kurti është njeriu më i kërkuar nga populli i Kosovës.

Postimi i Hoxhës në Facebook:

Mos u habisni nga sjellja e KQZ-së. Mos u habisni nga sjellja e Gjykatës Kushtetuese. Sipas Gjykatës Kushtetuese Kosova drejtohet nga qeveri e paligjshme, por pa problem për Gjykatën Kushtetuese Kosova vijon ende të ketë një qeveri të paligjshme. Por, jo vetëm kaq. Gjykata Kushtetuese, pasi e mori mbi vete shkeljen e KQZ-së me lejimin e kandidimit të Arifit, i kërkon tani KQZ-së kthimin e borxhit: ndalimin e kandidimit të Albin Kurtit.

Kush është Albin Kurti?

Thjesht njeriu më i kërkuar nga populli i Kosovës.

Pra, kontributi i KQZ-së, kuvendarëve të regjimit dhe Gjykatës Kushtetuese është dëmtimi i përfaqësimit të sovranitetit të popullit. Kaq kanë në dorë, kaq dinë, kaq duan, kaq bëjnë.

Mos u habisni që këta nuk kanë turp. Duhet shumë punë e qëndrueshmëri me pas virtytin e turpit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat