Vishi i Nismës thotë se do të ndjekin të gjitha rrugët ligjore pas moscertifikimit të listës

Aktuale

Vishi i Nismës thotë se do të ndjekin të gjitha rrugët ligjore pas moscertifikimit të listës

Më: 22 janar 2021 Në ora: 21:25
Eshref Vishi

Anëtari i Nismës Socialdemokrate në KQZ, Eshref Vishi, ka thënë se pas moscertifikimi i listës së kandidatëve për deputet të këtij subjekti nga KQZ-ja është vendim politik.

Vishi në një konferencë për media ka thënë se do të ndjekin të gjitha rrugët ligjore pas këtij veprimi.

Pos Nismës, sot nuk janë certifikuar as listat e LVV-së dhe AAK-së.

KQZ certifikon listat e PDK-së dhe LDK-së për zgjedhjet e 14 shkurtit

Lista e LDK-së dhe PDK-së për zgjedhjet e 14 shkurtit është certifikuar nga Komisioni Qendror Zgjedhor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat