Flet Arben Gashi, tregon a ka ambicie për pozitën kryetarit të LDK-së

Aktuale

Flet Arben Gashi, tregon a ka ambicie për pozitën kryetarit të LDK-së

Më: 19 shkurt 2021 Në ora: 12:51
Arben Gashi

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka pësuar një goditje të fortë në zgjedhjet e 14 shkurtit, duke marrë hiç më shumë se 13 përqind të votave (pa ato të diasporës).

Se ky rezultat është shumë i dobët, dhe jashtë çdo parashikimi për këtë parti, e pohojnë edhe kryesia dhe tërë anëtarësia e saj.

Reflektim i kësaj situate një ditë më pas ishte dorëheqja e dhënë nga kreu i saj Isa Mustafa dhe tërë kryesia e partisë, të cilët kanë lëshuar rrugë që tashmë LDK-ja të ketë një udhëheqje të re.

Njëri nga figurat kryesore të LDK-së, Arben Gashi e që në legjislaturën e kaluar ishte shef i grupit parlamentar, ka thënë për media se rezultati i zgjedhjeve të 14 shkurti ishte jo i kënaqshëm, por se ka thënë se do të marrin veprime konkrete për këtë në ditët në vijim.

“Rezultati i zgjedhjeve, është një rezultat jo i kënaqshëm për të cilin ne do t’i marrim vendimet e duhura në ditët në vazhdim”, tha Gashi.

Ndërsa se a është në ambiciet e tij pozita e të parit të LDK-së, Gashi dha këtë përgjigje. “Kjo mbetet të shihet, do ta diskutojmë këtë çështjen brenda grupeve partiake dhe grupeve shoqërore”, theksoi Gashi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat