Dimal Basha për Grenellin: Jemi me fat që amerikanët ia treguan vendin këtij palaço dhe se dëgjon askush më

Aktuale

Dimal Basha për Grenellin: Jemi me fat që amerikanët ia treguan vendin këtij palaço dhe se dëgjon askush më

Nga: A.SH Më: 2 mars 2021 Në ora: 21:49
Dimal Basha

Richard Grenell ka replikuar Albin Kurtin, duke thënë e quajtur përsëri anti-amerikan, sepse sipas tij, ky i fundit e ka kundërshtuar Klintonin, Obamën e Bushin.

Kandidati për deputet i Vetëvendosjes, Dimal Basha i ka reaguar Richard Grenellit duke e quajtur edhe tyxhar të Trumpit.

Ai i ka renditur disa nga veprimet e tij të cilat sipas Bashës kanë qenë fyese, ndër to është ajo çka ka përdor gjuhë raciste ndaj afrikano-amerikanëve dhe ka krijuar teori konspirative duke thënë se Obama nuk ka lind në Amerikë.

Postimi në Facebook:

Grenelli hala ish tu sill nëpër Twitter. Kish thanë që Albin Kurti është anti-amerikan sepse e ka kundërshtu Klintonin, Obamën e Bushin.

Qe një krahasim për këtë loçkën!

Ky u kanë tyxhar i Trumpit, i cili

1️⃣ ka përdor gjuhë raciste ndaj afrikano-amerikanëve dhe ka krijuar teori konspirative duke thënë se Obama nuk ka lind në Amerikë,

2️⃣ e ka quajtur Hillary & Bill Clinton gënjeshtarë duke i akuzuar me sendet më t’liga të mundshme,

3️⃣ dhe ka fyer të gjithë familjen Bush, përfshi Bushin senior.

Gjatë gjithë kohës ky e ka përkrah Trumpin. Dhe kush na qenka "anti-amerikani” në këtë mes?

Jemi me fat që amerikanët ia treguan vendin këtij palaço dhe se dëgjon askush më. Bile shefin e tij edhe Twitter e ka përzan për shkak të gjuhës ‘anti-amerikane’ që ka përdor 🙂

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat