Quni bën homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”

Aktuale

Quni bën homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”

Më: 6 mars 2021 Në ora: 09:40
Anton Quni

Ministri në detyrë i Ministrisë së Mbrojtjes, Anton Quni ka bërë homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz me rastin e 23-vjetorit të Epopesë së lavdishme të UÇK-së.

Sot shënohet dita e dytë e Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Homazhe gjatë paradites sotme do të ketë edhe në Kompleksin memorial “Adem Jashari” në Prekaz nga krerë institucionesh dhe politikë por edhe qytetarë.

Ja pamjet:

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat