Ibrahimi: VV dridhi skenën politike të Kosovës, por si do të veprojnë partitë tradicionale?

Aktuale

Ibrahimi: VV dridhi skenën politike të Kosovës, por si do të veprojnë partitë tradicionale?

Nga: A.Morina Më: 9 mars 2021 Në ora: 11:00
Albin Kurti dhe Vjosa Osmani

Analisti politik, Ilir Ibrahimi në një postim në rrjetin social Facebook ka shkruar se Lëvizja Vetëvendosje e ka dridhur skenën politike në Kosovë.

Ibrahimi tha se pas fitores në zgjedhjet e 14 shkurtit, në muajt dhe javët ne vijim, pritet të shihet nëse subjektet e tjera politike do të përpiqen të kopjojnë nga LVV.

“Fitorja e saj plebishitare i ka shtyrë partitë politike t’i rishikojnë strategjitë e tyre. Por si do të ecin përpara partitë e ashtuquajtura tradicionale? A do të përpiqen të kopjojnë nga LVV apo do të gjejnë mënyra kreative dhe origjinale për tu përshtatur me realitetin e ri?”, deklaroi analisti, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

LVV padyshim e ka dridhur skenën politike kosovare.

Fitorja e saj plebishitare i ka shtyrë partitë politike t’i rishikojnë strategjitë e tyre.

Por si do të ecin përpara partitë e ashtuquajtura tradicionale? A do të përpiqen të kopjojnë nga LVV apo do të gjejnë mënyra kreative dhe origjinale për tu përshtatur me realitetin e ri?

Këtë do ta shohim në javët dhe muajt në vijim.

Cilido që të jetë epilogu, skena politike do të jetë më e mirë se atë që kemi parë deri tani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat