Mblidhet AAK, a do të votojnë partia e Ramush Haradinajt qeverinë Kurti?

Aktuale

Mblidhet AAK, a do të votojnë partia e Ramush Haradinajt qeverinë Kurti?

Më: 22 mars 2021 Në ora: 12:47
AAK

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se tani pritet të mblidhet Grupi Parlamentarë i AAK për të marr vendim rreth votimit ose jo të Qeverisë Kurti.

“Grupi parlamentarë i AAA pritet të mblidhet tani dhe të merren vendime për hapat e mëtutjeshëm”, ka deklaruar shkurt Haradinaj.

Por ditë më parë, përkatësisht pas takimit me Kurtin dhe Osmanin, kreu i AAK ka deklaruar partia e tij do të jetë opozitë dhe do të votojë kundër qeverisë Kurti.

Ndryshe në ora 16:00 mbahet seanca për formimin e Qeverisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat