Ish-ministri i LDK-së ka një kërkesë për Qeverinë Kurti

Aktuale

Ish-ministri i LDK-së ka një kërkesë për Qeverinë Kurti

Më: 24 mars 2021 Në ora: 09:35
Qeveria e Kosovës

Ish-ministri i Shëndetësisë nga radhët e LDK’së, Imet Rrahmani, ka bërë thirrje që të merren masat e nevojshme për mbrojtje nga COVID-19, meqenëse siç ka thënë “jemi para kolapsit”.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Rrahmani ka thënë se vetëm ata që janë ballafaquar direkt me sëmundjen dhe që kanë pasur vdekje në familje, si dhe punëtorët shëndetësorë e kuptojnë se nëpër çka po kalojmë.

“Shpresojmë që ABC-ja e kujdesit kundër Covid-19 të rizbërthehet drejt dhe të merren masat e nevojshme se jemi para kolapsit!

Vetëm ata që janë ballafaquar direkt me sëmundjen, ata që kan pasur vdekje në familje dhe puntorët shëndetësor e kuptojnë se nëpër çka po kalojmë”, ka shkruar Rrahmani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat