Komisioni për Legjislacion miraton kushtet për dy kandidatët për president

Aktuale

Komisioni për Legjislacion miraton kushtet për dy kandidatët për president

Më: 3 prill 2021 Në ora: 20:24
Komisioni për Legjislacion

Anëtarët e Komisionit për Legjislacion kanë bërë verifikimin e kushteve të dy kandidatëve për presimet, Vjosa Osmani dhe Nasuf Bejta.

Me 6 vota për asnjë kundër dhe asnjë abstenim komisioni ka votuar.

 “Anëtaret e Komisionit kanë konstatuar se të dy kandidatët plotësojnë kushtet dhe miratohet raporti që do t'i paraqitet kuvendit”, tha Rrusta.

Seanca do të rifillojë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat