“Godet” Shasha: Arben Vitia dhe Ministria e Shëndetësisë janë duke konspiruar që të sigurojnë vdekjen e qytetarëve

Aktuale

“Godet” Shasha: Arben Vitia dhe Ministria e Shëndetësisë janë duke konspiruar që të sigurojnë vdekjen e qytetarëve

Nga: N.Sh Më: 17 prill 2021 Në ora: 13:29
Arben Vitia

Drejtori i Institutit EPIK, Demush Shasha ka reaguar pas lajmit që ministri i Shëndetësisë Arben Vitia nuk e ka nënshkruar një kontratë për vaksina.

Përmes një postimi në Facebook, Shasha thotë se, zhvillimet rreth vaksinave mund kanë njërin nga këto dy shpjegime:

“1. Procesi negociator i udhëhequr nga stafi i Ministrisë së Shëndetësisë është duke penguar realizimin e interesave meskine brenda sektorit më të korruptuar në Kosovë i cili për vite ka monopolizuar dhe përfituar nga fatkeqësitë e qytetarëve.

Pra, edhe në kohë kur njerëzit janë duke vdekur strukturat para-politike brenda sektorit shëndetësisë janë duke shikuar se si të profitojnë nga vaksina. Për të realizuar këtë qëllim ata nuk zgjedhin mjetet”, shkruan ai.

“2. Ministri Vitia, dhe e gjithë Ministria e Shëndetësisë, janë duke konspiruar që të sigurojnë vdekjen e qytetarëve të Kosovës.

Secili le të zgjedh cilin shpjegim dëshiron të besoj”, shkruan Demush Shasha në Facebook.

Zhvillimet rreth vaksinave mund kane njerin nga keto dy shpjegime: 1. Procesi negociator i udhehequr nga stafi i...

Posted by Demush Shasha on Saturday, 17 April 2021
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat