Deputetja e AAK-së kërkon nga Qeveria ta heqin orën policore

Aktuale

Deputetja e AAK-së kërkon nga Qeveria ta heqin orën policore

Nga: A.SH Më: 20 prill 2021 Në ora: 09:43
Time Kadrijaj

Deputetja nga radhët e AAK-së, Time Kadrijaj ka kërkuar nga Qeveria që të rishikojnë ̈ rishikojnë vendimin për orë policore.

Sipas saj, ose ta heqin krejt ose të vendosin në vend të orë 5:00 në ora 2:00

Postimi në Facebook:

Rishikimi i masave të reja nga Qeveria e Kosovës nuk sjell ndonjë dobi në të mirë të qyterarëve siç nuk ka ndryshuar asgjë në dy javët e kaluara.

Sidomos e është panevojshme ora policore gjatë natës kur tani jemi në Muajin e Shejtë të Ramazanit dhe qytetarët që agjërojnë kanë nevojë të shërbehen me ushqime që i praktikojnë gjatë këtij muaji.

Psh: në syfyr nuk shkon gjithë familja në furrë por një pjesëtar i familjes dhe nuk krijohen masa të mëdha të njerëzve.

Andaj për respekt të muajit Ramazan, kërkoj nga Qeveria e Kosovës të rishikojnë vendimin për orë policore, ta heqin krejtë ose tê vendosin në vend të orë 5:00 në ora 2:00.

Nëse nuk mund të iu ndihmojmë më shumë atëherë të paktën mos ti pengojmë të paktën gjatë këtij muaji kur e dijmë që shumë qytetarë janë gjobitur me nga 200 euro për një pitalkë ose një byrek që janë shërbyer gjatë orës policore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat