Daut Haradinaj prezanton kandidatin e parë për asambleist në Prishtinë!

Aktuale

Daut Haradinaj prezanton kandidatin e parë për asambleist në Prishtinë!

Më: 4 maj 2021 Në ora: 11:38
Foto nga takimi

Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj, ka prezantuar kandidatin e parë për asambleist në kryeqytet.

Bëhet fjalë për Mehmet Kasabadiqin.

Haradinaj e quan njeri i vlerave qytetare të Prishtinës së vjetër dhe artitekt i zoti.

“Sot po fillojmë me nominimet për garën e Asamblesë së Prishtinës, ku isha i nderuar me këtë nisje të mbarë, me Mehmet Kasabaqin, një njeri i vlerave qytetare të Prishtinës së vjetër dhe profesionist i zoti në fushën e arkitekturës”, ka shkruar Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat