“Jemi në pyll, po mbledhim kërpudha”/ Fotoja e fundit e 3 viktimave nga Gjilani - flet familjari i tyre

Aktuale

“Jemi në pyll, po mbledhim kërpudha”/ Fotoja e fundit e 3 viktimave nga Gjilani - flet familjari i tyre

Më: 9 maj 2021 Në ora: 08:57
Viktimat janë Elfete, Afrim dhe Ferzinaze Haliti

Dalin të tjera detaje nga vdekja e 3 anëtarëve të një familje nga Kosova në Durrës. Familja Haliti, nëna, djali dhe nusja, e cila jetonte në zonën e Gjirit të Lalzit, ishin helmuar nga konsumimi i kërpudhave, duke i marrë atyre jetën. Viktimat janë Elfete, Afrim dhe Ferzinaze Haliti. 

“Balkanweb” ka zbardhur dëshminë e familjarëve të kësaj familje. Sipas tyre, nënë, bir e nuse kishin shkuar në pyll dhe kishin mbledhur kërpudha, të cilët i kishin konsumuar atë ditë.

Pasi kanë shfaqur shenja helmimi, kanë shkuar në qendrën Shëndetësore të Manzës ku kanë marrë serum dhe më pas janë përcjellë për në banesë.

Por në shtëpi, duket se gjendja e tyre është përkeqësuar më shumë deri sa ka shkuar ambulanca nga Tirana i ka transportuar për në spital. Vëllai i viktimës, tha se i kishin dërguar një foto ku i kishin treguar se ishin në pyll dhe po mblidhnin kërpudha.

“Vëllai me çoi këtë foto dhe më tha që po kalojmë mirë, kemi mbledhur kërpudha në pyll. Djali ka ardhur pasi mësoi se familjarët u shtruan në spital.

Në polici djali tha se vëllai, nëna dhe kunata kanë konsumuar kërpudhat e mbledhura në pyllin e Lalzit. Djali do tërheqë trupat nga morgu i Tiranës, për t’i çuar në Gjilan ku do bëhet varrimi i tyre”, tha familjari.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat