Hoxhaj, Kurtit: Çakorri, Çakorri, Çakorri…Ku mbet Çakorri tash?

Aktuale

Hoxhaj, Kurtit: Çakorri, Çakorri, Çakorri…Ku mbet Çakorri tash?

Më: 17 maj 2021 Në ora: 12:15
Albin Kurti dhe Enver Hoxhaj

Enver Hoxhaj, ka kritikuar kryeministrin Kurti i cili i tha opozitës të ‘mos e kritikojnë për të ardhmen”.

Sa i përket liberalizmit të vizave, Kurti tha se kjo s’po ndodhë edhe ‘si pasojë e imazhit të keq të vendit”.

“Kritika jonë nuk vjen as prej të kalumes, as prej të ardhmes, po prej materialit, prej programit që n akeni ofru në tavolinë. Te liberalizimi është mirë të thoni na ka ikë, s’na ka interesu kjo temë.

Në këtë sallë keni hedhë gaz, keni ushtru dhunë, me formulimin e famshëm Çakorri, Çakorri, Çakorri”, tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat