Zëdhënësja e LDK-së: Kurti po e shtrembëron të vërtetën për takimin me Vuçiqin

Aktuale

Zëdhënësja e LDK-së: Kurti po e shtrembëron të vërtetën për takimin me Vuçiqin

Më: 3 qershor 2021 Në ora: 20:46
LDK

Zëdhënësja e Lidhjes Demokratike e Kosovës, Sibel Halimi, ka akuzuar kryeministrin Kurti për deklaratat për dialogun të bëra sot në Kuvendin e Kosovës.

Sipas Halimuit,  dialogu kërkon qasje serioze, të përkthyer në një platform të qartë që do duhej të prezantohej në Kuvendin e Kosovës.

Ajo thotë se fjalimet e sotme të Kurtit për ecurinë e këtij procesi janë ikje nga përgjegjësia si dhe shtrembërim i së vërtetës.

Postimi i plotë i Halimit në Facebook:

Çështja e dialogut të Kosovës me Serbinë, kërkon një qasje serioze, e përkthyer në krijimin e një platforme të qartë, që deri tashti do të duhej prezantuar në Kuvendin e Republikës së Kosovës. Deklaratat e sotme të fjalimeve ‘metaforike’ të kryeministrit mbi ecurinë e këtij procesi dhe takimin e ardhshëm që pritet të mbahet nga mesi i qershorit është jo vetëm ikje nga realiteti e përgjegjësia, por edhe shtrembërim i së vërtetës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat