Ish-mjeku i UÇK-së: Me Vjosa Osmanin dhe Albin Kurtin ëndrra e çlirimtarëve ka filluar të realizohet

Aktuale

Ish-mjeku i UÇK-së: Me Vjosa Osmanin dhe Albin Kurtin ëndrra e çlirimtarëve ka filluar të realizohet

Nga: N.Sh Më: 23 qershor 2021 Në ora: 22:40
Liri Loshi

Ish-mjeku i UÇK-së dhe ish-kandidati për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje, Liri Loshi, ndjehet shumë krenar me respektin që Austria e Franca i bënë shtetit të Kosovës.

Ai përmes një postimi në Facebook, thotë se, Austria e Franca i pritën me nderime të larta shtetërore Vjosa Osmanin dhe Albin Kurtin.

Sipas tij, tash ëndrra e çlirimtarëve të vërtetë ka filluar të realizohet.

Ai shkruan se, të gjithë duhet me sakrifiku diçka për Kosovën.

Postimi i plotë:

Ne kemi luftuar për ta pasur një Kosovë të lirë, të cilën jo me çdo kusht do ta udhëhiqnim ne që luftuam, por më të mirët, pra ata që i vlerëson populli me votën e vet dhe që bashkësia ndërkombëtare i respekton e nderon pa rezervë.

Po duket se ëndrra e çlirimtarëve të vërtetë vetëm tash ka filluar të realizohet.

Personalisht ndjehem krenar me respektin që Austria dhe Franca i bënë shtetit të Kosovës duke pritur me nderimet më të larta shtetërore presidenten Vjosa Osmani, përkatësisht kryeministrin Albin Kurti.

Ne të gjithë duhet të sakrifikojmë diçka për Kosovën e nganjëherë sakrifica më sublime është kur tërhiqemi dhe i lëshojmë rrugë tjetrit për ta udhëhequr atë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat