Hoxhaj: Nesër vendosi nëse do të kandidoj për kryetar të PDK-së

Aktuale

Hoxhaj: Nesër vendosi nëse do të kandidoj për kryetar të PDK-së

Më: 30 qershor 2021 Në ora: 23:34
Enver Hoxhaj

Anëtari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se nesër do të vendosë nëse do të garojë për të parin e partisë.

Hoxhaj i ka ftuar edhe bahskëpartiakët e tjerë që të garojnë për kryetar të PDK-së.

“Nuk i marr vendimet në studio. Respekt për juve dhe gjithë kolegët. E çmoi shumë sharmin e lajmit dhe spektaklit politik, por nesër kemi kohë dhe i ftoj edhe kolegët e tjerë që të garojnë për të parin e PDK-së dhe të shohim se si do të jetë gara”, ka thënë Hoxhaj.

Kujtojmë se Memli Krasniqi sot edhe zyrtarisht shpalli kandidaturën për të udhëhequr me PDK-në.

Të shtunën më 3 korrik, PDK do të mbajë konventën zgjedhore, ku pritet të mësohet lideri i ri i partisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat