Mimoza Kusari: Majlinda Kelmendi, ti je legjenda e xhudos

Aktuale

Mimoza Kusari: Majlinda Kelmendi, ti je legjenda e xhudos

Nga: A.M. Më: 25 korrik 2021 Në ora: 07:17
Majlinda Kelmendi

Xhudistja Majlinda Kelmendi është eliminuar nga Lojërat Olimpike.

Deputetja e VV-së, Mimoza Kusari ka shkruar në Facebook, për Majlinda Kelmendin së është legjenda e xhudos

Postimi i plotë:               

Ti je dhe do të mbetesh gjithmonë krenaria dhe inspirimi ynë, Majlindë!

Nuk e themi vetëm ne, e thotë bota mbarë:

Ti je legjenda e judos.

Kokën lart dhe të priftë e mbara përgjithmonë, e arta Majlindë

https://edition.cnn.com/videos/sports/2018/03/02/majlinda-kelmendi-legends-of-judo-kosovo-albania-judoka-olympics-ijf-orig-intl.cnn

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat