Tensionohet situata në veri/“Karrocat e djallit” patrullojnë mbi Jarinje, brohorasin qytetarët serbë

Aktuale

Tensionohet situata në veri/“Karrocat e djallit” patrullojnë mbi Jarinje, brohorasin qytetarët serbë

Nga: A.M Më: 25 shtator 2021 Në ora: 13:07
Foto ilustrim

Sot, helikopterët e Ushtrisë Serbe patrulluan hapësirën ajrore mbi vendkalimin Jarinje, raportoi një reporter për Kosova Online, transmeton “Bota sot”.

Ata fluturuan mbi Jarinje rreth mesditës së sotme, e cila u përshëndet nga serbët që bllokuan kalimin gjashtë ditë më parë, në shenjë proteste ndaj futjes së reciprocitetit për targat dhe pranisë së njësive speciale të Rosso në Kosovën veriore.

Helikopterët e Ushtrisë Serbe "Mi-35", të njohur si "karroca të djallit" ose "kështjella fluturuese", patrulluan gjithashtu dje në hapësirën ajrore mbi Jarinje.

Avionët fluturuan mbi Jarnje për disa minuta, ndërsa njësitë speciale të policisë së Kosovës i shikonin në heshtje.

Serbët e mbledhur mirëpritën me zë të lartë shfaqjen e helikopterëve serbë në qiell mbi Jarinje dje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat