Kush është kandidati për kryetar komune që mblodhi vetëm 45 vota?

Aktuale

Kush është kandidati për kryetar komune që mblodhi vetëm 45 vota?

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 22:41
Ilustrim

Nuk dihet sa vota i ka pritur për t’u bërë kryetar i Komunës së Mamushës, por Riza Kruezi nuk ka marrë më shumë se 45 sosh.

Kjo duke u radhitur si i fundit në komunën me shumicë turke, dhe si kandidati me më pak vota në garën për drejtues komune.

E hiq mirë nuk doli me rezultat as Fatos Shala i Partisë Demokratike të Kosovës, që garoi për Junikun. Ai mori vetëm 62 vota.

Ndërkohë, Drena Podrimqaku e Partisë Balliste në garën në Pejë mori 87 vota.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat