Shkëlzen Gashi e quan Shpend Ahmetin debill, dembel dhe dështak

Aktuale

Shkëlzen Gashi e quan Shpend Ahmetin debill, dembel dhe dështak

Më: 22 tetor 2021 Në ora: 09:09
Shkëlzen Gashi

Opinionisti Shkëlzen Gashi, ka deklaruar se kur Shpend Ahmeti ishte kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje kishte premtuar se do ta rregullojë tregun e Prishtinës në mandatin e parë, gjë që nuk e ka bërë as në të dytin

Gashi ka shkruar në Facebook se tetë vjet pas qeverisjes së Shpend Ahmetit në Prishtinë, tregu është pothuajse në gjendje të njëjtë.

Ai e ka quajtur Ahmetin debill, dembel dhe dështak.

“Para tetë viteve isha shumë i shqetësuar me qeverisjen skandaloze të Isa Mustafës dhe të LDK-së në Prishtinë, prandaj si veprimtar shoqëroro-politik edhe angazhohesha për humbjen e tyre në zgjedhje. Një prej aktiviteteve të mia më 2013 ishte edhe kjo fotografi e pazarit të Prishtinës, të cilën aktivistët e LVV-së e bënë virale, ndërkaq kandidati i LVV-së për Kryetar të Prishtinës premtoi se do ta rregullojë pazarin që në mandatin e parë. Jo që nuk e bëri në mandatin e parë, po as në të dytin. Tetë vjet mbas, pazari i Prishtinës është në gjendje pothuajse të njëjtë. Debilli, Dembeli dhe Dështaku (3D) që na i humbi tetë vjet, a thua vallë në cilën ‘studio televizive’ do të angazhohet si ‘analist politik’?”, ka shkruar Gashi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat